Мова освітнього процесу

Дата: 27 березня 2018 о 14:05, Оновлено 27 березня 2018 о 14:13
Автор: Кошик Г. Д.

Мова (мови) освітнього процесу у школі

1. Мовою освітнього процесу в школі є державна (українська) мова.

2. Кожний громадянин України має право на здобуття у школі загальної середньої освіти державною (українською) мовою.

3. Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в школі для здобуття початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується шляхом створення, відповідно до законодавства, окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою.

4. Особам, які належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в школі для здобуття загальної середньої освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідного корінного народу. Це право реалізується шляхом створення, відповідно до законодавства, окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідного корінного народу України поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою.

Особам, які належать до корінних народів, національних меншин України, гарантується право на вивчення мови відповідних корінного народу чи національної меншини в школі.

5. Школа забезпечує обов’язкове вивчення державної (української) мови.

Особам, які належать до корінних народів, національних меншин України, іноземцям та особам без громадянства створюються належні умови для вивчення державної української) мови.

6. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської мови, в школі.

7. У школі, відповідно до освітньої програми, викладаються державною (українською) мовою всі навчальні дисципліни, окрім викладання іноземних мов.

8. У школі, відповідно до освітньої програми, викладаються такі іноземні мови – англійська у 1-11 класах та німецька мова у 5-9 класах.

(Закон України «Про освіту» (стаття 7. Мова освіти)